Dodavatelé technologií pro chemické čistírny a prádelny

V České republice se v současnosti na trhu pohybují tito hlavní dodavatelé čistírenské a prádelenské technologie. Specialisté na chemické čistírny jsou  firmy Kovoslužba OTS Praha, a.s.,  Vladimír David – CHIMEX Praha a RTL servis Rýmařov, s.r.o.. První dva jmenovaní se zabývají dodávkou strojního vybavení pro chemické čistírny a prádelny včetně většiny chemických přípravků, ale žádnou technologii či chemický přípravek nevyrábějí.Firma RTL servis je hlavně servisní firmou pro chemické čistírny a prádelny. Firmy PRIMUS a MERON jsou výrobci prádelenské techniky. Firma Domus Laundry CZ je dodavatelem prádelenské techniky od španělské firmy DOMUS. Firma Pragoperun Praha je zástupcem největšího výrobce prádelenské techniky v Evropě firmy Kannegiesser .

KOVOSLUŽBA OTS PRAHA

Firma Kovoslužba OTS se zabývá dodávkou chemických čisticích strojů od italského výrobce RENZACCI. Je nástupcem státního podniku Kovoslužba, který byl založen v roce 1951, a to na základech firmy, jejíž historie sahala až do začátku první republiky. V roce 1996 se forma podnikání změnila na akciovou společnost, došlo k rekonstrukci skladového areálu a rozvoji činnosti obchodně technických středisek.

Stroje pro chemické čištění oděvů RENZACCI jsou z hlediska konstrukce a hygieny provozu vhodné pro umístění v obchodních centrech, hypermarketech, ale i v občanské zástavbě, nebo naopak ve větších čistírenských celcích. Nabídka obsahuje celou řadu čistírenských strojů o náplni od 6 do 120 kg, která pokrývá veškeré požadavky zákazníků. Inovované stroje s velkým bubnem zajišťují urychlení čistícího cyklu a současně také snadnější následné žehlení zakázek. Spotřeba perchloretylenu odpovídá nejpřísnějším normám a stroje RENZACCI snižují tento parametr k nulovým hodnotám.

Kovoslužba OTS dodává také veškeré chemické prostředky pro chemické čistírny. V jejím sortimentu je vše, co je třeba pro chod chemické čistírny, a je schopna dodat i jakékoliv rozpouštědlo. Nechybí ani chemické prostředky, které udržují strojní zařízení čistírny v provozuschopném stavu, jako jsou na příklad odvápňovače pro vyvíječe páry apod. Dále dodává prostředky a pomůcky na čištění kůží, zesilovače.

RTL servis s.r.o. 

Firma RTL servis s.r.o. byla založena v roce 2013 v Rýmařově,  RTL servis, s.r.o. zastupuje řadu významných dodavatelů prádelenské a čistírenské technologie po české i slovenské republice.

Servis a opravy prádelenské techniky je zajištěna externími i kmenovými servisními techniky, kteří jsou pravidelně školeni.

Provádí:

Záruční opravy -pro stroje značky: JENSEN, DOMUS, LACO, SILC, GRANDIMPIANTI, BIEFFE, KREBE-TIPO, ITALCLEAN, FIMAS pro tyto značky má firma zavedený sklad náhradních dílů v Rýmařově.

Pozáruční opravy – provádí přednostně na firmou dodaných strojů, ale i také na stroje, které pochází od jiného dodavatele.

V případě časově náročnější opravy zajišťuje firma zapůjčení stroje po dobu vyřešení opravy.

Pravidelný servis – zjišťují celkový stav stroje a funkčnost jednotlivých částí stroje. Z celkové kontroly je vyhotovena servisní zpráva s uvedením závažnosti zjištěných závad nebo nedostatků.

Školení- proškolují údržbu pro daný typ stroje, naučí údržbáře jak pečovat o svěřené stroje a na které části je zapotřebí se zaměřit. Více naleznete na stránkách: www.rtlservis.cz

PRIMUS Příbor

Tato firma na rozdíl od výše uvedených své výrobky vyrábí. Je významným dodavatelem prádelenské techniky. Nezabývá se chemickým čištěním ani dodávkami chemických přípravků. Pokrývá svými výrobky celé spektrum prádelenské techniky a to:

Domus Laundry CZ 

Firma Domus působí na trhu od roku 1922.

V České republice vznikla její pobočka  Domus Laundry CZ v roce 2015. Výroba veškerých strojů Domus se pro Evropu provádí na třech výrobních místech, dvě se nachází ve Španělsku a jedno ve Francii. 

Domus je moderní společnost, kde můžeme zaručit schopnost nabídnout našim zákazníkům produkty a služby.

Domus Laundry CZ se zaměřuje na prodej – rozsáhlé zaměření pro všechny typy prádelen, montáže a zákaznický servis je pro nás prioritou jak po komerční stránce, tak i po technické straně.

Více naleznete na stránkách: www.domuslaundry.cz

VLADISLAV DAVID – CHIMEX

Firma zastupuje v České republice firmy VEIT, SEITZ, BÖWE a PRIMUS. Zabývá se prodejní a servisní činností v oblasti strojů a zařízení pro chemické čistírny, prádelny, pro čištění textilu a kůží.

Prodává prostředky SEITZ pro chemické čistírny a prádelny, náhradní díly pro stroje VEIT, BÖWE.

Dodává chemické prostředky od firmy SEITZ v rozsahu:

  • čisticí, detašovací, prací, apretační a impregnační prostředky, antistatika pro všechny
  • druhy rozpouštědel
  • speciální prostředky pro bělení bez chlóru
  • prostředky pro mokré čištění textilií
  • údržba textilií, kůží a kožešin moderní technologií
  • čištění v perchlorethylenu, uhlovodíkových rozpouštědlech a vodě
  • čištění v rozpouštědle K4

MERON a.s., Fulnek

Firma má sice sídlo ve Fulneku, ale její obchodní a dodavatelské středisko je v Mankovicích u Oder. Firma se zabývá dodávkami technologie pro prádelny a dále provádí servis a výrobu náhradních dílů pro prací stroje ROMO.