Jak zaregistrovat firmu na internetu.

Novodobé pravidlo pro podnikatele zní:  Kdo není na Internetu, neexistuje.

I když toto pořekadlo platí zejména pro firmy prodávající či nabízející své výrobky, je platné i pro prádelny a chemické čistírny. Větší prádelny jsou dnes sice závislé zejména na účasti ve výběrovém řízení, specifičnost čistíren zase je v jejich lokálních službách. Ale i zde je nutné být na internetu vidět. Každá firma by měla mít své webové stránky, ve kterých by propagovala své přednosti a uváděla základní informace o svých službách.  A také každá firma by měla být zapsána v internetových firemních katalozích. Tímto způsobem se dostane i do mapy, která potenciálního zákazníka dovede až k vám. Na kterých firemních katalozích, byste neměli chybět:

GOOGLE

Zviditelnění vaší firmy na Googlu je dnes povinností každé firmy, protože se jedná o světový vyhledávač.

Jak se na Google dostat:

Na adrese https://business.google.com  je vpravo nahoře tlačítko /přihlaste se / . Tam se přihlásíte svým gmailovým účtem nebo se zaregistrujete. Pokud nemáte gmailový účet, musíte si ho vytvořit obdobně jako na Seznam.cz.

Vytvoříte nové místo, nebo-li firemní profil.

Google po vás bude chtít ověření vaší firmy. To uděláte tak, že si od Googlu necháte poštou zaslat ověřovací kód, který poté zadáte do již vytvořeného firemního profilu. Tímto je zapsání do katalogu a do mapy od Googlu hotové.

SEZNAM

Toto je český portál, kde má většina uživatelů vytvořen E-mailový účet, neboť je zdarma. Provozuje také katalog Firmy.cz, který je velice rozšířený a vaše firma by v tomto katalogu neměla chybět. Součástí zápisu je i vytvoření značky na mapách, které Seznam provozuje.

Jak na to:

Na adrese https://www.firmy.cz kliknete dole na tlačítko / přidat svou firmu /. Poté se přihlásíte svým E-mailem ( samozřejmě od Seznamu).   Registrace firmy je jednoduchá a přihlašovací formulář vás spolehlivě provede.

CENTRUM

Centrum je obdobný vyhledávač jako je Seznam.cz. Provozuje firemní katalog Najisto.cz

Na adrese https://najisto.centrum.cz kliknete nahoře na tlačítko / Přidat firmu zdarma / a vyplníte přihlašovací formulář.

Firmy.idnes.cz

Méně známým firemním katalogem je katalog patřící novinám iDnes. Zde je možné se obdobně přihlásit tlačítkem /přidat firmu / vpravo nahoře.

Existuje řada takovýchto katalogů, ale ty jsou lokální a každý je schopen si je jistě na internetu vyhledat sám. Je třeba zdůraznit, že za výše uvedené přihlášení se nic neplatí. Jsou zcela zdarma. Placené katalogy také existují, ale pozor jsou hojně využívány internetovými podvodníky, kteří z vás následně mámí peníze formou předplatného.

0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments