Podívejte se s námi, na jaké neuvěřitelné detaily musí myslet dnešní velká průmyslová prádelna. Většina prádla nese dnes označení pomocí čipů, kterými lze prádlo identifikovat a sledovat v celém prádelenském procesu a při dopravě. V prádelenství se jich používají stamiliony ve všech vyspělých zemích a považují se za samozřejmost. A stejně tak je samozřejmostí i moderní lékařská vyšetřovací metoda zvaná tomografie. Přeštěte si, v čem si nemusí vyhovět.
Tomografie je jedna z nejmodernějších diagnostických metod a tomografů v nemocnicích přibývá. Je to metoda, která v rentgenových řezech znázorňuje lidské tělo a jeho orgány. Přístroj k tomuto vyšetření se nazývá počítačový tomograf, ale nikdo mu neřekne jinak než „CT“. Zdroj záření v něm a oproti se nacházející detektory rotují kolem těla pacienta. Výsledkem vyšetření je spousta rentgenových řezů těla, které počítač zpracuje do ucelených obrazů vnitřních orgánů a tkání.
V souvislosti s touto moderní diagnostikou výrobce čipů Datamars upozorňuje na jednu okolnost, které si nejsme vědomi. Tomografické vyšetření ruší kovové a vodivé předměty v magnetickém poli přístroje, kterém ruší jeho homogenitu. A takovými předměty mohou být i identifikační čipy v prádle. Podle Datamarse je třeba, aby čipy byly předem odzkoušeny i na chování v silovém poli tomografu a měly příslušná cerifikát. Nové UHF čipy výrobce 301 a 401 jsou cerifikovány ve vlastní laboratoři a jsou zcela bezpečné. Bezpečnost ztvrzuje výrok „MRT kompatibel“ na balení čipu.
-izk-