Nová prádelenská služba

Samozřejmě, ne u nás a spíše jen ve velkých městech. V Německu se jí říká „mobilní prací servis“. Vznik se datuje někdy do roku 2014 a jde v podstatě o svážkovou a rozvážkovou službu pro praní prádla pro soukromé zákazníky. Objednáš si mě, přijedu, odvezu špinavé prádlo, dám někde do spolupracuijící prádelny kvalitně vyprat a vyžehlit a obyčejně do tří dnů opět perfektně složené v kartonovém balení přivezu.

Jedna z firem, poskytujících službu, se jmenuje Persil Servise Online. Na jménu nezáleží, podstatné ale je, že za pár roků pere desetkrát více zakázek než při vzniku a v roce 2016 vyřídila 350 000 zakázek, má dnes 35 zaměstnanců a 4 pobočky. A plánuje další. A na trhu není firma sama. Objednávat službu lze jakkoliv, osobně, telefonicky, mobilem, mailem. Slyší na ni především mladší generace, která je už na podobné služby zvyklá a nevadí ji ani vyšší cena. Potřebné zázemí poskytuje především větší město, a čím je více zákazníků z centra, tím lépe, protože se zkracuje svozová vzdálenost. A na ní jsou závislé náklady a rentabilita služby. Se službou nelze začínat tak úplně od nuly a např. v USA se startovací kapitál odhaduje na 100 000 USD. Pro zákazníka je výhodou, že služba funguje nepřetržitě 24 hodin denně, bez jakýchkoliv časových omezení a dnů volna.

A práve to mnoha lidem vyhovuje. Vyšší rentabilitu zajišťuje větší město, ale v zájmu poskytovatelů nechybí ani venkov, pokud čistírna nebo prádelna není v rozumném dosahu. Zmíněná firma Persil si pochvaluje dynamický rozvoj, dnes má na 5 000 stálých zákazníků a budoucnosti se nebojí.

Služba je samozřejmě dražší než místní prádelna a platba za jednu dodávku se pohybuje kolem 20 Euro. Pokud je zákazník vzdálenější, některé podnikatelské záměry dokonce počítají i s balíkovou poštou. Ta by asi logistické náklady snížila.

-izk-

0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments