Kompenzace za Covid

Toto je informace převzatá z  Asociace prádelen a čistíren ve které se dozvíte nejaktuálnější informace o výsledcích jednání mezi APaČ, vládou a Hospodářskou Komorou.

Potvrdilo se, že programy budou dva a podnikatelé si budou moci vybrat ten, který je pro ně více vyhovující. Podařilo se také prosadit, že oba programy bude možné čerpat zpětně od začátku letošního roku. Ministerstvo financí původně navrhovalo start těchto programů až od 1. února.

Co se bohužel nepodařilo prosadit je snížení nároku na kompenzace, který má činit 50% poklesu obratu oproti stejnému období roku 2019. Ministerstvo financí odmítlo přistoupit na 40% pokles s odkazem na pravidla Kompenzačního bonusu. Hospodářská komora společně s asociacemi požadovala 30%.

1.) Program COVID 500

  • Kompenzace 500 Kč denně na zaměstnance na HPP
  • Neplatí pro dohodáře
  • Program bude dle článku 3.1 Dočasného rámce

2.) Program COVID – Náklady

  • Bude se hradit 60% nepokrytých nákladů – MF původně navrhovalo 50%, zde se podařilo vyjednat zvýšení, včetně zvýšení max. limitu kompenzace z 20 na 40 mil. Kč

Berte prosím na vědomí, že se jedná o průběžné informace. O podobě kompenzačních programů nyní jedná vláda. Zejména paní ministryně Schillerová měla odmítat jakékoliv pozitivní úpravy návrhů s ohledem na vyšší schodek státního rozpočtu. Program Covid Nájemné již nebude obnoven, o kompenzacích za rok 2020 stále není ochota diskutovat.

 

0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments